Rozdělení dluhů při rozvodu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to s dluhy při rozvodu. Nemovitý majetek se ženou nemáme, jen movitý. Ten už jsme si rozdělili. Ale jsou tu dluhy cca 300.000,– které jsem nyní splatil. Žádost o rozvod byla podána 08/2008 a od té doby spolu nežijem. Nyní nám proběhl soud o styku s dětmi a úpravu výživného a teď nás čeká rozvodový. Mám právo na to, aby mi manželka dala alespoň polovinu peněz na společné dluhy?

Odpovědi
standa

Právo je nepochybně na vaší straně… ale pokud exmanželka bude vaše tvrzení zpochybňovat, budete muset zmiňované skutečnosti pro potřeby soudního řízení jednoznačně PROKÁZAT.