HiPe

Kdo dělá roční zúčtování u zaměstnance, který v průběhu roku pracoval v zahraničí?

Můžu zamci provést RZD za rok 2019,když v průběhu toho roku pracoval v Německu (necelý jeden měsíc)? U nás pracoval do 6.8.2019, pak skončil a pracoval v Německu. Vrátil se od 26.8.2019.
Děkuji za pomoc

Roční zúčtování u zaměstnance, který v průběhu roku pracoval v zahraničí.

Odpovědi
Funna

tahle otázka tu nedávno byla, sice zněla jinak, ale princip byl stejný, takže odpovím stejně: Roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel na základě potvrzení o zdanitelných příjmech od všech předchozích zaměstnavatelů…

Zdroj: https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/rocni-zuctovani-dane-%E2%80%93-povinnosti-zamestnavatele/

autacek

Musíš si podat daňové přiznání sám a dle svého domicilu tam nezapomenout zdanit všechny příjmy (i ty ze zahraničí).