HiPe

Roční zúčtování u zaměstnance, který pracoval v průběhu jednoho měsíce u dvou zaměstnavatelů?

Když zaměstnanec pracoval u dvou zaměstnavatelů, nikdy ne ve stejný den, musí si podat sám daňové přiznání? Kolegyně mě utvrzují v tom, že když měl dva a více příjmů v jednom měsíci, tak musí sami podat DP (i když nebyla dvě zaměstnání v jednom dni). Pokud nemají pravdu, tak vás prosím o radu, jak jim to dokázat. Děkuji

Odpovědi
Arne1

Nejjednodušší – zeptej se na vaší mzdové účtárně. A to jestli to bylo ve stejný dene nebo ne to nehraje roli.
Osobně se obávám, že budeš muset podat DP sám.

Pepa25

Záleží, zda bylo podepsáno prohlášení jen u jednoho zaměstnavatele a zda nebyl ten druhý úvazek na DPP. Upřesněte dotaz, aby bylo možné odpovědět.