Mp2

Říká se nějak člověku, který nemá kamarády a lidi od něj něco odpuzuje?

Mám kolegu…
Takový ten typ, co nemá kamarády a lidi od něj něco odpuzuje…

Když v práci nékdo dělá přesčasy nebo chodí do práce o víkendech – čistě kvůli penězům.
Tak tento kolega na něho furt nadává, že majiteli leze do zadku… Přitom když majitel přijde za nim, zda by nezůstal přesčas, začne minimálně týden dělat 12ky..

On přijede vlakem v 5:10, a potom v praci 40minut sedí a čeká, až bude 6 hodin… Pak teprve pracuje…dodržuje přesně 30minut pauzy na vteřinu přesně… Ve 14:30 má budík a přestáná pracovat, i kdyby to byla práce na 10vteřin..
A potom do 15:40 čeká v šatně a jde na vlak… :D
Jsme malá firma, muže chodit kdy chce…
Muže pracovat hned po příchodu a jet o hodinu dřív domu… Takhle ztrati přes hodinu a pul denně :)

Vypráví neustále, že všichni si po sobe svou praci mají kontrolovat atd. A strasne ho vytáčí, když to někdo neudela…
A potom přijde reklamace kvůli tomu, že on něco zkazil… Ale špatný jsou lidi, kteří si toho nevšimli po něm… I kdyby měl vinit řidiče, že si nepřeměřil výrobky, které veze.. :D …

Mně přijde, že je to tím, ze nemá kamarády a s nikým se nebaví, každý ho přehlízi, protože se chova jako idiot… A možná na sebe chce jen upozornit?

Nejlepší odpověď
annas

Má některé znaky hanlivého pojmenování puntičkář. To je člověk, který je úzkostlivě přesný, chová se malicherně lpí, na detailech, je pedant.

K tomu může být i puiltán – lpí na vnějších daných pravidlech, chování – pracovní doba.

Když poučuje ostatní, tak je to tzv. mentor, přehnaný poučovatel a karatel.

Podle Lidového slovníku.
http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=pu­rit%E1n&hledej=1

Asi z každého bude mít něco.

Další odpovědi
Akri014

Introvert?

Dochy

Pravděpodobně má nějakou poruchu… Podle toho jak lpí na určitých časech by to mohlo být něco od autismu… Možná by pomohlo ho nějakým způsobem trochu vtáhnout do kolektivu, jenže to se právě kvůli zmíněným potížím zpravidla nikomu nechce. Trochu začarovaný kruh.

Nejméně pejorativní by mohlo být „podivín“ 😉 ale mám pocit že nehledáš zrovna ohleduplná pojmenování 😉

marci1

Protiva, bručoun …

Kryšpín

Čekatel až přiletí pečený holub

paul1

Možná mu chybí obyčejná pochvala