Reproduktory málo basují

Koupil jsem si poměrně velké sloupové repro Magnat, ale po zapojení přišlo zklamání. Basy jakoby neexistovaly? Mám to reklamovat?

Nejlepší odpověď
Olaf

Tohle na dálku nejde jen tak vyřešit. Za prvé: Máte bassreflex vzadu? Pokud ano, pamatujte, že reprobedny nesmějí být nadoraz u zdi! Je potřeba jim nechat několik deseticentimetrů místa. Jako optimální vzdálenost se jeví 40 cm (záleží na velikosti místnosti). Ale posuňte je aspoň o 25 cm nebo 30 cm. Musíte si s tím pohrát (dejte je i dále od sebe, min. 2,5 – 3 m). Problém taky může být v nastavení zesilovače/re­cieveru. Mrkněte se, pokud to je AV reciever, zdali není náhodou nastaveno použití subwooferu. Pokud ano, nejnižší kmitočty jdou do mrtvého obvodu, pokud subwoofer nemáte (což tak chápu). Je třeba nastavit čisté stereo (2.0).