carlosbomber

Budu něco platit za uskladnění reklamovaného zboží u Alzy?

Zdravím, chci se zeptat, zda budu platit neco za uskladnění reklamovaného zboží. Zboží na reklamaci jsem předal 18. 7., zpráva, že reklamace byla vyřízena, mně přišla 3. 8. a mam v plánu si to vyzvednout až 26. 8. Dřív mi to bohužel nevychází. Tak se vás chci zeptat, zda budu platit a kolik asi. Protože mě teď vystrašili známí. Budu rád za info.

Odpovědi
anonym

Kupující je povinen reklamaci převzít bez zbytečného odkladu do 30 dnů od ode dne kdy byl o jejím vyřízení informován, tato lhůta nemůže uplynout dříve než 60 dnů od podání reklamace.
V případě, že reklamace není převzata kupujícím nejpozději posledním dnem lhůty, bude prodávajícím účtováno po jejím marném uplynutí skladné za uložení zboží ve výši 20,– Kč včetně DPH za každý den prodlení.
Pokud si kupující nevyzvedne zboží z vyřízené reklamace do 6 měsíců ode dne, kdy byl o vyřízení informován, vyhrazuje si Alza právo zboží prodat a výtěžek použít na úhradu skladného.