jerry737

Reklama – kdo je trestně zodpovědný rozesilatel nebo původce reklamy?

NReklama – kdo je trestně zodpovědný rozesilatel nebo původce reklamy?
Příklad: Chci rozeslat reklamní sdělení mám oprávnění od ÚOOÚ na shromažďování emailů a jejich používání v ramci zakonných podmínek pro zasílání reklamních sdělení, ale moje databáze je malá. A jelikož chci oslovit širší spektrum najdu si na internetu službu které předám mé sdělení, a ona svými servery a svojí databází adres ale mým obsahem sdělení rozešle emailem. O leganosti jejich databáze nemám potuchy. Kdo je potom odpovědný za takto rozeslané emaily původce nebo rozesilatel? Opírejte prosím své odpovědi o reálné zkušenosti nebo právní znalosti doměněk k tomuto tématu mám již dostatek 😉 Pro doměnky jsem založil anketu 😉

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Rozesilatel

Každý je odpovědný sám za sebe, dobré je si to s obchodním partnerem sjednat písemně a do smlouvy dát, že se zavazuje rozesílat reklamu v souldu s naším právním řádem.

Je to vlastně smlouva, a pokud ty ho ve smlouvě nenabádáš porušit zákon, nemůžeš odpovídat za to, co udělá on sám, ze své vůle.

Jediný problém může být, pokud ti někdo odvolá souhlas se shromažďováním svých údajů a bude požadovat, aby si to zajistil i u všech, cos jim údaje předal, tak to fakt nevím, jak bys zajistil:-D

Další odpovědi
ivzez

Původce sdělení

V tomto případě původce reklamy, který se pokusil
svou odpovědnost přesunout na někoho dalšího.

Rozesilatel pouze poskytuje objednanou službu
(navíc má rozesílání pro „svou“ databázi jistě ošetřeno ve VOP).