zuzana3

Je možné razantní zvýšení glykémie po požití sushi?

Je možné, že by 6 či 8 (teď si nevzpomínám na množství) válečků california sushi (rýže, avokádo, losos a sezam) mohlo zvvýšit glykémii na 11? Z hodnot kolem 7 mmol. Děkuji.

Odpovědi
gecco

Možné to je – rýže i losos mají poměrně vysoký glykemický index, otázkou je také z čeho byla omáčka…
😉

mosoj

To není zase tak hrozné. Záleží na množství !! Takovéto zvýšení glykemie po jídle je u diabetiků běžné. Hlavně že se hladina zase sníží.