kaolin

Rád bych zjistil, zda existuje mini vodní turbína na malý ale stabilní vodní přítok asi 50 l/min?

V místě kde se hodlám usadit existuje potok o průtoku asi 50 l/min.Protože chci být soběstačný na elektrickou energii rad bych zjistil zda existuje tak malá vodní turbína které by postačila na její výrobu

Odpovědi
mosoj

0,83 l sek . To je tak na klapací mlýnek s hastrmanem a ještě by jsi potřeboval nějaký výškový spád.

Dochy

Jestli dobře počítám, tak pokud bys měl k dispozici převýšení 1m na tom potoce a dokázal to využít na 100%, dostaneš z toho výkon asi 8W. Stojí Ti to za to? Z toho důvodu možná ani žádná komerčně dostupná turbína nebude…

marek953

Poradne prostuduj toto: http://www.mala-vodni-elektrarna.cz/

Da se tam nekde proklikat i na videa na youtube fungujici elektrarny.

V podstate vsechno je domaci vyroba/uprava. Naprosto uzasna prace.