Hm_Ema

Půjčení vozíku

Dobrý den,
Už teď řešíme majáles a došlo nám, že k našemu představení potřebujeme nákupní vozík. Koupit si nějakej je hooodně moc na náš budget a nevíme kde ho sehnat. A nevím, jestli by nám ho někde v obchodě půjčili, nechci se totálně ztrapnit.🥲🥲🥲

Odpovědi
Filip84

Nevím, co to je „ztrapnit se“. Jestli Ti záleží na tom, co si o Tobě myslí Tvé okolí: to je mi líto. 😂🙃👌

Máš, v podstatě, na výběr ze čtyř možností:

  1. Prostě si ten vozík „půjčíš“, tak jako „po cikánsku“, ho „uklidíš“, a až ho nebudeš potřebovat, tak ho vrátíš. Takhle na večír, pod rouškou tmy. Nebudeš ani první, ani poslední, někteří si ho takto „půjčí“, ale vrátit už ho „zapomenou“.
  2. Dojdeš do obchodu, kde normálně nakupuješ, kde Tě znají, necháš si zavolat vedoucí/ho, vysvětlíš mu svou potřebu a požádáš, zda-li by Ti, na ten den, dva atp., ten vozejk nepůjčil. Udělat to může, protože, v podstatě, ty vozíky se všude válej, nikdo to moc neřeší, a když se pak, po roku, udělá velká inventura, vždycky nějaký chybí. Vždycky! No a Ty přijdeš slušně se zeptat. Tak proč by měl být problém? Je to o lidech.
  3. Poradíš si jinak: napadá mne klasický dvoukolák, jsou v rozličných velikostech (per illustrationem tady https://www.e­kovovyroba.cz/ruc­ni-dvoukolove-voziky/?order=price), klasický ruční žebřiňák (opět, jen pro představu, tady https://valasske-truhlarstvi.cz/pro­dukt/zebrinak/), nebo něco podobného. Ty odkazy tady nedávám proto, abys si to kupovala (nebo si to klidně kup, pokud chceš), jenom pro představu, co by se tak dalo někde vypůjčit, co já vím, co má Tvůj sociální fond doma? Jsi úplně jiný člověk, než já, nemohu ani tušit.
  4. Žádné majáles nebude, to je podle stalinský methody není člověk – není problém. No, tak není majáles, nepotřebuješ vozejk! 😎 Problém vyřešen, harmonie obnovena.

Dochy

Zajímavý výčet o Filipa. Upřednostnil bych přemoci se a dojít se zeptat. Nejspožitější na řešení mnoha problémů je právě to přemoci se a o něco požádat.

Drap

Myslím, že pokud dostatečně vysvětlíš, k čemu ho potřebuješ, tak že nebude problém. Osobně bych nevolil asi velké a známé řetězce, ale zkusil se domluvit s majitelem soukromého obchodu.

Filip84

Dochy: A co je na tom složitého, otevřít hubu a říct pár slov, jako? To mi hlava nebere, prostě. 😅

Dochy

Pro spoustu lidí je to psychologicky hrozný problém. Právě to tam přijít a otevřít tu hubu na někoho úplně cizího. A ještě k tomu s poněkud netradiční záležitostí…

Filip84

Dochy: To vím. Sice tomu nerozumím, ani to nechápu, ale vím to.

No dobře: tak je. Ale, potom, nechápu, jaký má smysl tato otázka? Pokud ten problém má, tak vždy, když má člověk problém, má začít u sebe, netvrdím, že je vždycky problém v něm, jen, že většinou. A v tomto případě je problém na 1,001% v něm.

Tak: na co se, potom, vlastně ptá? 😃