Araxis

Prožívají kočky strach o Silvestru jako psi?

Při bouchání rachejtlí,jak jsou na tom vaše Micinky?

Nejlepší odpověď
Drap

Kočky tyto zvuky a efekty spojované převážně s různými oslavami převažně snášejí podstatně lépe než psi. To ovšem neznamená, že by je to neděsilo. Jen se s tím lépe dokáží vyrovnat.

Další odpovědi
beer

Ze zkušenosti vlastní i zkušeností jiných chovatelů bych si troufl tvrdit, že kočky to prožívají naprosto stejně.
Stejně tak jako ne každý pes se toho bojí platí bezezbytku i u koček. Nejsou s tím pouze takové problémy jako u psů, poněvadž kočky nemusí z bytu ven na venčení a pokud ji to děsí, jednoduše si při tom největším kraválu najde v bytě nějaký prostor, kde to tolik neslyší a počká dokud to neskončí ))
Například můj Mikeš zaleze na toaletu a tam je je v poho, jiné kočky se ukryjí za nábytkem atd.
Doplňuji:
Vyměnili nám už okna za plastové, takže zvuky zvenčí jsou teď podstatně tišší a Mikeš tedy klidně chrápe na „svém“ )) Stejný postřeh mají i jiní chovatelé.
Vet.praxe

atena11

Tak jak které myslím si že pro plaché čičiny je to horší jak pro psy, ale já mám odvážnou kočku minulí rok na silvestra slyšela ty rachejtle ohnosroj atd a chtela ven tak sem i pustila a ona litala okolo baraku chvili se zastavila poslouchala a pak zjistila ze to nic není takže jí to omrzelo a šla domu a myslím si že i další důvod proč šla domu je protoze je doma teploucko

vivatisCZ

Minulí rok, to jsme měli našeho koucora poprvé na silvestra. Chtěl jít ven tak jsme ho pustily. Asi se bál hodně, protože se tři dny neukázal doma, ale pak přišel. :)