aramah

Prosím vás musím platit VZP a OSSZ když marodím?

platím si nemoc.pojiště­ní,popřípadě kolik můžu mít nemocenskou když platím 1000kč měs.děkuji (podnikám)
Doplňuji:
nejsem plátce DPH

Nejlepší odpověď
standa

  1. v době nemoci žádné pojištění (sociální a zdravotní) neplatíte
  2. za prvních 14 dní nemoci nedostanete NIC, za 15.-30. den by to měla být cca 780 Kč/den, a pokud by nemoc pokračovala dál tak 860 Kč/den a od 61.dne nemoci by to bylo cca 930Kč /denně
  3. (ne)plátcovství DPH na tento výpočet nemá vůbec žádný vliv 🙂