Katka Katka

Je pro 25l akvárko vhodná filtrace 300 l/h? V akvárku bude umístěna jedna betta bojovnice.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pro jedinou Bettu je to víc než dostatečné. Ohledně nádrže – pro jednu rybku bohatě stačí, ale pamatuj, že platí nepřímá úměra – čím menší akvárko, tím TĚŽŠÍ v něm nastolit biorovnováhu. Rozhodně se zaměř spíš na filtr (kvalitu), než na průtok. Když jsem ještě rybkařil (už je to dáááávno), tak se tvrdilo, že optimální je desetinásobný průtok/hod., tedy v tvém případě by bohatě stačil i průtok 250l/h. Ale kdoví s čím přišli dnes, musíš se mrknout na odborně zaměřených webech. Každopádně filtru věnuj VELKOU pozornost. Betta je sice labyrintka, ale řečem o tom, že „Betty filtraci nepotřebují/se bez ní obejdou“ nevěř. Dobrý filtr byl a bude vždy základem, pokud mají rostliny i rybky prosperovat. :)

Další odpovědi
Eduart

Těch 300 l/h je nejspíš maximální průtok,ale většina filtrů se dá nějakým způsoben přiškrtit,takže bych toho využil aby z toho betta neměla vířivku. Daleko důležitější parametr u filtru je objem filtračních hmot,tady platí čím víc,tím líp. A taky ten filtr a vůbec celé akvárium dobře zaběhnout,trvá asi 1–2 měsíce než se ve filtru namnoží nitrifikační bakterie. A nezapomeň na topení,betty potřebují teplo.