radchl

Proplácí VZP alespoň část nákladů na ošetření u zubaře, který nespolupracuje s pojišťovnami?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne.

Další odpovědi
da ny

Stomatolog, který nespolupracuje se ZP (VZP) obvykle používá takové materiály a pracovní metody, které ZP vůbec nehradí!!!
https://www.vzp­.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/uhrady-ambulantni-stomatologicke-pece
Někteří stomatologové nestojí o spolupráci se ZP.
Jindy má ZP důvod, proč s lékařem sama smlouvu neuzavře.
https://www.srov­nejto.cz/blog/ko­lik-stoji-pece-o-zuby-a-jak-se-na-ni-financne-pripravit-/
Obecně platí, že stomatologické výkony jsou buď plně hrazené, anebo nehrazené ze zdravotního pojištění. V současné době neexistuje žádný výkon s částečnou úhradou, tj. na který by pacient nějakou částku doplácel, …“
https://www.me­sec.cz/aktuali­ty/co-mate-u-stomatologa-hrazeno-pojistenim-a-ktere-ukony-musite-platit-sami/

Teoreticky by měla základní ošetření uhradit. Němcům hradí ZP i ošetření v jiných zemích.
Vzneste raději předem dotaz na VZP (i telefonicky, e-mil). Je možné, že za jistých okolností Vám na základě podrobné faktury/účtu úhradu provede. Potíž bývá v tom, jak jsem psala. Stomatolog bez smlouvy s VZP (ZP), často taková „ošetření“ neprovádí. Používá jen jiné (nadstandardní) výkony/materi­ály/metody.

Dochy

Nevím jistě, mám za to, že minimálně neodkladnou péči můžeš můžeš čerpat u jakéhokoli stomatologa a pak si nechat proplatit. (V sobotu v 11 večer budeš asi těžko hledat zubaře spolupracujícího s Tvou pojišťovnou, když je člověk rád když v kraji najde vůbec nějakého) Ale nejsem si jist zda proplatí vše.

Tak info z VZP:
V případě, že stomatologické zdravotnické zařízení nemá uzavřenou smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta, je mu zde z veřejného zdravotního pojištění hrazena pouze akutní, neodkladná péče. Soubor kódů hrazených v rámci neodkladné péče nesmluvním zdravotnickým zařízením se kryje s výkony hrazenými v rámci stomatologické pohotovosti.
https://www.vzp­.cz/pojistenci/in­formace-a-zivotni-situace/stoma­tologicka-pece

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.