Kepler

Proč u stolních počítačů stále blikají ty ledky vzadu, i když je PC vypnutý?

Má to vůbec nějaký význam?

Nejlepší odpověď
Edison

Aktivita na síti – nejspíš síťová karta. Nic jinýho mě nenapadá.

Další odpovědi
miroslav.bk

Jak psal Edison – jedna se nejspise o LEDky signalizujici sitovou komunikaci.
I kdyz je pocitac vypnuty, sitova karta je stale napajena (ceka na prijem packetu pro Wake On LAN – vzdalene probuzeni/zapnuti pocitace po siti).

aliendrone

To co bliká je vzadu (obvykle u RJ-45 konektoru) to je signalizace síťové karty/provozu. Záleží na způsobu vypnutí. V dnešní době je část základní desky pod proudem i když PC „vypneš“, vlastně je to už dlouho od opuštění AT a přechodu na ATX. (navíc od W8 už počítač nevypínáš doopravdy, takže když chceš restartovat – např. kvůli ovladačům/HW a dáš příkaz „Vypnout“ a pak zapneš, tak je to nanic, musíš vybrat možnost „Restartovat“)

Na to si dávej bacha, když měníš komponenty (karty, paměti atd.)!! Na zdroji bývá kolébkový vypínač (vzadu), ten musíš vypnout! (nebo odpojit AC kabel a po obojím zmáčknout PWR button pro start, abys vybil kondenzátory, teprve PAK se v tom můžeš bez rizika hrabat) No a síťová karta komunikuje s routerem i při vypnutém PC (udržuje spojení), tak proto.

A pokud máš např. povoleno „wake-on-LAN“ (vzdálené probuzení PC), tak je úplný provoz síťové karty i při vypnutém PC přímo nezbytný. Atd. atd.

kurec

Ledky uvnitř PC se poprvé objevili jen jako dekorační prvek, takže spíše to žádný význam nemá jestliže vám to vadí, tak hoďte napájení PC na prodlužovačku a tu pak dejte do zásuvky. Jak budete vypínat PC tak vypněte i prodlužovačku a ledky vás nebudou otravovat.

autacek

Blikají tam proto, protože sis je nevypnul 🙂

Arne1

Kurec píše nesmysly. Svítivky uvnitř PC jsou diagnostické. Pokud jsou někdy nějaké jako dekorace, tak musí být umístěny tak aby byly vidět.

Kepler

kurec: neotravuje mě to, jen mi to bylo záhadou. Asi má pravdu kolega Edison: aktivita na netu. Blbec PC se aktualizuje od Windows, i když spíme.

Edison

To ne. To je tak jak píše Miroslav. Síťovka je napájena právě pro příjem toho probuzení. A ta ledka ukazuje veškerou aktivitu, tedy i packety, které nejsou určeny pro ten daný stroj. Ony na tý síti taky neběhaj jen „efektivní“ data, ale i různé podpůrné packety, mj. na HW úrovni…