Danina65

Proč téměř zanikla móda klobouků? Většině lidí slušela.

Navíc prvorepublikové snímání klobouku na výraz úcty nebo pozdravu. Některé dámy je zase uměly setsakra vynést.

Nejlepší odpověď
marci1

To by mě také zajímalo? 🙂 Asi to bude tím, že většina lidí jaksi opomíjí elegantní módu a k eleganci klobouk patří. Muži i ženy nosí převážně „sportovní“ módu, která byla původně určena jako oblečení na sport. Klobouk pro mě patří jak k letnímu oblečení, tak i zimnímu. Nosím je celý rok. No řekni: že muži v kabátě a s kloboukem na hlavě vypadají „sexy“? 🙂

Další odpovědi
Drap

Pravda je, že klobouky, hlavně pánské hodně ustoupily. Téměř je na ulici nepotkáme. Co se týče dámských klobouků, tak úbytek také byl, ale někde je možno stále vidět. Občas potkáme i na ulici dámu ve slušivém klobouku. Třeba takové prestižní koňské dostihy jsou téměř bez dámských klobouků nepředstavitelné.
Zjistit proč, je obtížné. Celkově se změnila móda směrem k pohodlnosti. Osobně si myslím, že alespoň ty dámské se budou postupně do módy opět vracet.

Kepler

Mám pocit, že se ta móda nenápadně a pomalu vrací. Nejsou to ovšem tradiční plstěné klobouky ala Tonak z králičí srsti, ale menší apartní kloboučky, jaké nosil třeba „italský hřebec“ Rocky. Sám jsem jeden takový letos pořídil, nosím ho rád a pořád to má jistý malý punc výjimečnosti. Na západ od naší hranice je to už celkem běžné.

yuko

Začněte ho nosit, móda nemóda, třeba ho uděláte zase módním Vy. Moje mamka nosívala klobouk, patřil k ni, byla elegantní. Já jsem si vždycky říkala, že taky jednou začnu nosit klobouk, krerý mi moc sluší. Ale stále jsem nezačla. Jsem sportovní typ a tak možná někdy. Takže zítra nezapomeňte letní klobouk k letním šatům. To budou všichni koukat.

lota

Souhlasím, že klobouky sluší, jen mi přijde, že se zase do módy vracejí.:-) Nebo aspoň já jsem se dala na klobouky, teď v létě jsou i praktické.