brad

Proč si ženy holí ruce, nohy a bříško? Nezdá se mi to přirozené. A proč mají tetování a piersing?

Odpovědi
Cenobita

Některé ženy mají ochlupení minimální, jemné a světlé, jiného mají tmavé a husté a silné. Ochlupení souvisí mimo jiné s množstvím testosteronu (mužského hormonu) v organismu, neboje dáno geneticky. Muži vnímají podle různých znaků a ochlupení je jeden ze znaků, který signalizuje zda „je žena hodně či málo žena“. Proto je zcela přirozené, že se ženy instinktivně uchylují k vyholování, protože je to estetické a mimo jiné v intimních partiích někdy i hygienické. Na druhou stranu může být u některých mužů ochlupení preferováno a vyhledáváno, mimo jiné, že má biologický význam (uchycení feromonům, ochrana a bariéra proti nepříznivým vlivům okolí). Je pravdou, že minimálně vyholování nohou je opravdu estetické a zarostlé nohy (s tmavými chlupy) nevypadají u ženy zrovna esteticky, jiné partie se však vyholovat nutně nemusí, ještě před přibližně kolem roku 1995 bylo zcela běžné, že si ženy neholily ochlupení na přirození (pubické), pak nastal zlom a dnes se to nejspíš považuje za jakousi povinnost.

Tetování a piercing je ozdoba, nemá to jiný význam než se snažit zviditelnit a nebo vylepšit. V jiných kulturách to má význam příslušnost ke kmenu, klanu či rase. V dnešní době se to už nedá tak snadno použít jako rozlišování nějakých kast či skupin.

Kulpix

Neznám, ženu, jež si holí ruce a břicho.

Nuk nuk

Holení nohou naprosto chápu. My které máme sem tam chloupek, to přehánět asi nemusíme, ale holt některé ženy, pokud by se neoholily, budou mít nohy jak méďa béďa. Totéž platí zřejmě o rukách. Tam sice bývá ochlupení obvykle jemnější a světlejší, ale ne vždy. Ženy na břiše a na trupu většinou nemývají tak výrazné ochlupení, přesněji řečeno, ptakticky žádné. Pokud dotyčná není tedy nějaká výjimka, pak tomu holení břícha a trupu také moc nerozumím.

Tetování a piersing jsou zkrátka móda. Nezdravá, ale je to věc vkusu.

Kryšpín

Mimo holení chtějí být jako divošky u pralesa

dubraro

Hladké nohy u žen jsou pro mne největší vymoženost kapitalismu v Čechách 🙂 Když si vzpomenu na své mládí – holky v minisukni s chlupatýma nohama v bílých punčocháčích, to bylo na zvracení. A ochlupení v klíně deroucí se z plavek ven…blééé.
Takže – holí se aby byly krásné a já jim v tom fandím.

brad

Mám takový dojem, že holení je přizpůsobování diktátu modnímu stylu ušité na míru pedofilům. Stejně tak, že modelky jsou vychrtlé a nemají ženské tvary. Ale to je jen můj dojem.