pat a mat

Proč se třída energetické náročnosti uvádí i u nevytápěných stavení?

Jsou to např. garáže nabízené realitkou M+M. Mám dojem že jsem to viděl i jinde, letité chatky bez komína a zřejmě i přívodu elektřiny a podobná stavení charakteru kůlny.

Odpovědi
Drap

Proto, že je to uvedeno v zákoně. Stavby se prodávají s určenou energetickou náročností.

Mc Merkurion

… protože nejde o vytápění, ale o tepelnou izolaci (laicky řečeno): „Obvykle chápeme tento pojem v souvislosti s vytápěním. Nyní však hodnocení budov získává mnohem širší souvislosti: kromě vytápění se sleduje také spotřeba energie na ohřev vody, na větrání, chlazení, osvětlení a také na pohon podpůrných systémů, jako jsou čerpadla, motory a ventilátory. Kromě odborníků si totiž málokdo uvědomuje, že například u moderních kancelářských budov nebo obchodních center není hlavní spotřebou energie vytápění, ale větrání a chlazení. U velmi dobře zateplených rodinných domků může být zase významná spotřeba teplé vody“ (odborně http://ekowat­t.cz/cz/infor­mace/uspory-energie/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy) a výjimky existují: Od povinnosti zpracování průkazu jsou osvobozeny jen samostatné budovy do 50 m2, budovy užívané občasně, jako jsou kostely, dále nevytápěné zemědělské stavby, výrobní haly a další podobné výjimky. http://ekowat­t.cz/cz/infor­mace/uspory-energie/prukaz-energeticke-narocnosti-budovy
… a co se týče garáže, je dobré vědět, jestli (přestože se nevytápí) snadno promrzne, nebo ne …

autacek

Protože žijeme tak trochu v Kocourkově.

Kryšpín

Mám dojem, že uvedené nařídil Brusel a pokud majitel má zájem prodat je povinen toto provést, i když můj příbuzný prodával chajdu a géčko mu odborník vypracoval na dálku, pouze za poplatek.