Dr. Darko

Proč se Českému Švýcarsku říká Švýcarsko?

Proč se říká českému švýcarsku švýcarsko?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… že by: " Zaujímá oblast při státní hranici s Německem, která ho odděluje od národního parku Saské Švýcarsko" … Samotný název „České Švýcarsko“ vznikl odvozením od názvu Saské Švýcarsko, používaném pro německou část Labských pískovců od 18. století. O tento romantický název se zasloužili švýcarští malíři Adrian Zingg a Anton Graff, kteří působili na Akademii v Drážďanech a malovali krajinu podél Labe, která jim připomínala domovinu.[5] Českému Švýcarsku se někdy říká Zadní hory – tímto jménem krajinu obdařil liberecký spisovatel Miloslav Nevrlý.https://cs­.wikipedia.or­g/wiki/N%C3%A1rod­n%C3%AD_park_%C4%8Ces­k%C3%A9_%C5%A0v%C3%BDcar­sko … nebylo to tak složitý se mrknout na wiki …

Další odpovědi
anonym

Název od Saské Švýcarsko, které je z němčiny a podle dostupných informací tuto krajinu krásně představili dva švýcarští malíři.