Danina65

Proč se přístroje na opravu chovají obvykle mravně ve chvíli, kdy k nim dorazí opravář?

Nevím, jestli máte podobné zkušenosti, ale mně se tak chová PC ve chvíli kdy ajťák dosedne na židli.Pravidelně to dělaly starší typy televizí, vysavač ba i vypínač, který odmítal pustit proud do žárovky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jo, to znám. Za to můžou Murphyho zákony, neboli zákony schválnosti. Zvláště ty elektronické potvory jsou takto zlomyslné. Opraváře se bojí, tak se chovají slušně.:-)

Další odpovědi
dejavu

Říká se tomu generálský efekt a funguje opravdu spolehlivě.
Někdy lze ošálit přístroj opětovným zapnutím a vypnutím, kdy se prozradí, že svou zdánlivou bezporuchovost jen simuloval. :)

Jiří Bohumil

Je to zákon „schválnosti“, který funguje naprosto spolehlivě a pravidelně. A závady zařízení, u kterých se objeví (velmi často), jsou ty „nejzapeklitější“. Pustí to manželka…, nejde to. Šáhnu na to, že to opravím a ejhle, ono to funguje. Tak jí to předám a za 10 minut je zpět. A pak se to opakuje. U běžných spotřebičů to bývá třeba jenom závada mechanická, u elektrických „studený“ spoj. To jde. Ale elektronika, to si člověk „pošmákne“.
Ale stalo se mi i to, že mě DVD tak dlouho trápilo (šlo-nešlo), já měřil a zkoušel, až nakonec přece jenom „skončilo v kontejneru“.:-(
Kecám, nikdy nic nevyhazuju, demontuju, vyberu součástky na ND a vyhodím jen obal-bednu a díly nepotřebné. 🙂

led

dobrý servisák vyžaruje okolo seba energiu úspešnej opravy a tej sa každý „nespratný“ pokazený prístroj obáva.
Ale vážne,
Vo väčšinou takýchto „nemravných“ prípadoch ide o skrytú vadu, fungujúcu na algorytme náhodných čisiel. Nikdy nevieme dopredu predvídať ich činnosť.
niekedy to napríklad môže byť smietko prachu, niekedy uvoľnený kontakt…