Avatar uživatele
Danina65

Proč se přístroje na opravu chovají obvykle mravně ve chvíli, kdy k nim dorazí opravář?

Nevím, jestli máte podobné zkušenosti, ale mně se tak chová PC ve chvíli kdy ajťák dosedne na židli.Pravidelně to dělaly starší typy televizí, vysavač ba i vypínač, který odmítal pustit proud do žárovky.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, Drap před 2463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Jo, to znám. Za to můžou Murphyho zákony, neboli zákony schválnosti. Zvláště ty elektronické potvory jsou takto zlomyslné. Opraváře se bojí, tak se chovají slušně.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dejavu

Říká se tomu generálský efekt a funguje opravdu spolehlivě.
Někdy lze ošálit přístroj opětovným zapnutím a vypnutím, kdy se prozradí, že svou zdánlivou bezporuchovost jen simuloval. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Je to zákon „schválnosti“, který funguje naprosto spolehlivě a pravidelně. A závady zařízení, u kterých se objeví (velmi často), jsou ty „nejzapeklitější“. Pustí to manželka…, nejde to. Šáhnu na to, že to opravím a ejhle, ono to funguje. Tak jí to předám a za 10 minut je zpět. A pak se to opakuje. U běžných spotřebičů to bývá třeba jenom závada mechanická, u elektrických „studený“ spoj. To jde. Ale elektronika, to si člověk „pošmákne“.
Ale stalo se mi i to, že mě DVD tak dlouho trápilo (šlo-nešlo), já měřil a zkoušel, až nakonec přece jenom „skončilo v kontejneru“.:-(
Kecám, nikdy nic nevyhazuju, demontuju, vyberu součástky na ND a vyhodím jen obal-bednu a díly nepotřebné. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

dobrý servisák vyžaruje okolo seba energiu úspešnej opravy a tej sa každý „nespratný“ pokazený prístroj obáva.
Ale vážne,
Vo väčšinou takýchto „nemravných“ prípadoch ide o skrytú vadu, fungujúcu na algorytme náhodných čisiel. Nikdy nevieme dopredu predvídať ich činnosť.
niekedy to napríklad môže byť smietko prachu, niekedy uvoľnený kontakt…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek