jirik11

Proč se počítač zapne, až když vytáhnu kabely?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, mám doma asi devět let starý počítač. Poslední asi dva týdny vždy, když chci počítač zapnout tak se nezapne, musím nejprve vytáhnout kabel od internetu, USB kabely, pak vytáhnout ze zásuvky na asi 15 minut, následně počítač se zapne bez problémů. Nevíte v čem je problém? Děkuji moc.

Odpovědi
Hlada

Tipuju to na vadný zdroj. Doporučuju změřit napětí +5VSB na pinu 9 při vypnutém hlavním zdroji a zapojených USB kabelech.

koumeles

Presne tak, patrne ti popraskaly kondiky ve zdoji. Neni IMHO nutny vytahovat secko na 15 minut, staci 220v a parkrat promackat power na case, aby se dovybily ty secky elity.
Vybusnym zdojum zdar…! :)