Avatar uživatele
FOG

Proc se kousu do jazyka?

Samozrejme me chybi par zubu,ale ne zas tolik,takze nejde jen o silu zvyku.
Hlavne kdyz s chuti neco chci pojist a najednou „bum“,kousnu sam sebe.
Dovede to nekdo vysvetlit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kapka, chudst, tom004, Džuls před 4716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Valky

Zajímavá otázka… Je to zajímavé, já mám zuby všechny, svoje a i tak se kousnu někdy do jazyka a dokonce i do dásně! Čím to je… ? Nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet… :o))) Jsem zvědavá na další odpovědi … :o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

dle mého je to nesoustředěním-třeba mnich někde v horách, který má na jídlo tolik času, kolik chce se pravděpodobně nikdy nekousl, ale mi furt někam spěcháme, takže je to u nás dost pravděpodobné

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Myslím,že nás čekatelů,tady bude víc.Mne také nikdy nenapadlo se tím zabývat.Ale bolest je to pěkně protivná.:))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Četl jsem na toto téma jednu neurologickou studii. A výsledek je překvapivě jednoduchý. Mozek, není stroj a prostě udělá chybu při vyhodnocování pohybu jazyka a čelistí. Je to prostě taková malá chybička…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mánie

může to být špatným postavrním čelistí, ale většinou to bývá tím, že člověk spěchá. Zamyslete se, kdy se vám to stává a zjistíte, že tehdy, když máte hlad a rychle se ho snažíte zahnat, rychleji pohybujete čelistmi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pajk

já to mám jinak, většinou se kousnu do jazyka, když prožívám nějaké vnitřní intenzivní procesy, třeba když dlouhodobě nejsem spokojen v práci, tak se kousnu do jazyka né v práci, ale o víkendu doma, když jsem vlastně fyzicky uvolněnej, ale psychicky nestabilní. V mozku se mi v podvědomi dějou všelijaké analytické procesy a v tom se kousnu do jazyka (asi abych se se vrátil z myšlenek do reality :) Většinou se nekousnu hluboko, natolik reflexy fungují, ale když si třeba pochutnávám na nějké dobrotě a v tom se kousnu, tak se pohled na svět změní v sekundě z +100 na –1000 hodnotících bodů…:) Takže touto oklikou souhlasím, že to je neurologická chybička, která se v mozku stala při nějaké nestabilitě a podvědomém šrotování mozku nad životní situací. Když jsem ve stabilnim psychyckém režimu, tak se mi to nestává…přeji všem hezký den bez bolesti jazyka :)

před 1076 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek