FOG

Proc se kousu do jazyka?

Samozrejme me chybi par zubu,ale ne zas tolik,takze nejde jen o silu zvyku.
Hlavne kdyz s chuti neco chci pojist a najednou „bum“,kousnu sam sebe.
Dovede to nekdo vysvetlit?

Nejlepší odpověď
Valky

Zajímavá otázka… Je to zajímavé, já mám zuby všechny, svoje a i tak se kousnu někdy do jazyka a dokonce i do dásně! Čím to je… ? Nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet… :o))) Jsem zvědavá na další odpovědi … :o)

Další odpovědi
anonym

dle mého je to nesoustředěním-třeba mnich někde v horách, který má na jídlo tolik času, kolik chce se pravděpodobně nikdy nekousl, ale mi furt někam spěcháme, takže je to u nás dost pravděpodobné

tom004

Myslím,že nás čekatelů,tady bude víc.Mne také nikdy nenapadlo se tím zabývat.Ale bolest je to pěkně protivná.:))

atriplex

Četl jsem na toto téma jednu neurologickou studii. A výsledek je překvapivě jednoduchý. Mozek, není stroj a prostě udělá chybu při vyhodnocování pohybu jazyka a čelistí. Je to prostě taková malá chybička…

Mánie

může to být špatným postavrním čelistí, ale většinou to bývá tím, že člověk spěchá. Zamyslete se, kdy se vám to stává a zjistíte, že tehdy, když máte hlad a rychle se ho snažíte zahnat, rychleji pohybujete čelistmi

pajk

já to mám jinak, většinou se kousnu do jazyka, když prožívám nějaké vnitřní intenzivní procesy, třeba když dlouhodobě nejsem spokojen v práci, tak se kousnu do jazyka né v práci, ale o víkendu doma, když jsem vlastně fyzicky uvolněnej, ale psychicky nestabilní. V mozku se mi v podvědomi dějou všelijaké analytické procesy a v tom se kousnu do jazyka (asi abych se se vrátil z myšlenek do reality :) Většinou se nekousnu hluboko, natolik reflexy fungují, ale když si třeba pochutnávám na nějké dobrotě a v tom se kousnu, tak se pohled na svět změní v sekundě z +100 na –1000 hodnotících bodů…:) Takže touto oklikou souhlasím, že to je neurologická chybička, která se v mozku stala při nějaké nestabilitě a podvědomém šrotování mozku nad životní situací. Když jsem ve stabilnim psychyckém režimu, tak se mi to nestává…přeji všem hezký den bez bolesti jazyka :)