zjentek

Proč se dnešní mladí lidé tak málo zabývají projekty prospěšnými ve vztahu k přírodě a vztahy k přírodě všeobecně?

Proč se dnešní mladí lidé tak málo zabývají vůči přírodě prospěšnými projekty a činností, kterými by jí mohli snadno pomoci v její nekonečné regeneraci po nekončících zásazích lidské síly?

Kdo v tom mladým lidem brání?

Geniální a přitom tak prostý příklad podobné pomoci, který by zasluhoval Nobelovu cenu>>>https:/­/www.novinky.cz/do­maci/clanek/vy­pij-a-snez-studenti-z-prahy-vyrabi-unikatni-jedle-kelimky-40354030

Co/kdo v tom mladým lidem brání?

(Zkušenosti, že se mladí lidé v Česku velmi málo zabývají něčím skutečně prospěšným, jsem získal dlouholetým pozorováním tady na webu.)

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Asi nemají žádný vzor. Minulé generace a dnešní dospělí dokázali za pouhých 100 let kompletně zničit životní prostředí.
A když se děti snaží, tak se jim začnou všichni smát. Vůbec lidem nepřijde odporné smát se Gretě a milionům dětí, které reprezentuje.

Další odpovědi
Midoc

Někteří mladí se těmito projekty zabývají.
Měli by se o ně zajímat i ti starší.
Ti mladí to těžko dají dohromady, když už
zdravou přírodu nikde neviděli.
Braní v tom neustále prosazování zastaralých technologií, které se používaly
už před více než 60 lety a škodí životnímu prostředí.

Arne1

Menších nebo větších činností na činnosti prospěšné vůči přírodě je dost, jen možná ne tam kam se díváš. V současné době jsou ale všechny zakázané – je to v přírodě a tam přece hrozí extrémní riziko přenosu covida.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Ježíš, Greta je autista, zrovna tahle byl špatnej příklad pomoci planetě. o nevidět bude Greta zkorumpovaná, pokud už není.

Ametyst

🙂 Každý nemá tolik času jako Greta, aby se plavil na plachetnici místo aby letěl letadlem, když má 14 dní dovolenou. Vykašlat se na školu je špatný příklad i tak.

JežíšKristus

No a vo tom to je. Lidé radši řeknou “Gréta je autistická zkorumpovaná fašistka placená Šorošem a Kalouskem”, místo aby mluvili o tom, na co Greta upozorňuje – o stavu životního prostředí.

Proč lidé odvádějí pozornost od stavu životního prostředí, a raději mluví o zdravotní dokumentaci a bankovním účtu Grety? Kdo je platí, aby takto odváděli pozornost?

Podívejte se na dokument Život na naší planetě od Attenborougha. Tam je pěkně popsáno, proč se nikdo nedožije roku 2100. Nebo si přečtěte studie akademií věd a univerzit po celém světě.

Zde namátkou uvádím studii z roku 2015 od Leicester University (Velká Británie): https://www2.le­.ac.uk/offices/pres­s/press-releases/2015/de­cember/global-warming-disaster-could-suffocate-life-on-planet-earth-research-shows

“ Global warming disaster could suffocate life on planet Earth, research shows” (“Globální oteplování může udusit život na Zemi, uvádí výzkum”)

“ increase in the water temperature of the world’s oceans of around six degrees Celsius – which some scientists predict could occur as soon as 2100”

Smutný je, že dnešní stav je ještě horší, než před kterým varovali.

zjentek

Myslel jsem spíše tak, že jde o dítě a je směšné pozorovat, jak je manipulovatelná. Pokud mluvím o mladých lidech, předpokládám tam zralého člověka, který dosáhl 21 let života.

zjentek

…Pro správné pochopení souvislostí otázky je nutné zhlédnout přiložené video.