Proč se bengálská kočka jmenuje bengálská, to jako dělá vyrvál, hluk a bordel?

Nejlepší odpověď
annas

O druhu divoce žijícím
Divoce žijící kočkovité šelmy vždy zůstávají do jisté míry nezkrotné. Možná proto jsou oblíbena plemena koček, která se alespoň vzdáleně svým divokým předkům podobají, jako jsou ocicat, egyptská mau nebo sokoke. Z této skupiny je snad nejznámější kočka bengálská, která byla vyšlechtěná z Asijské Kočky Levhartí anglicky se jmenuje Asian Leopard Cat „ALC“.

O vzniku plemene domestikované kočky bengálské
Bengálská kočka vznikla zkřížením domácí kočky a divoké kočky bengálské.
Tomu odpovídá její vzhled a především temperament. K prvnímu pokusu o vyšlechtění dnešní bengálské kočky došlo v šedesátých letech 20. století, a to ve Spojených státech. Cílem bylo vyšlechtění přátelské a plně domestikované domácí kočky s alespoň částečným zachováním podoby a fyzických vlastností kočky divoké, což bylo snem mnoha chovatelů. První křížení však neiniciovali chovatelé, ale američtí genetikové, neboť u divokých bengálských koček byla zjištěna nepřítomnost genu kočičí leukémie, vůči které tak byla tato kočka imunní. I přes snahu genetických vědců se ale křížení nedařilo a další chov narážel na problém neplodnosti kocourů a těžké ochočitelnosti koťat první generace, což další pokusy téměř zastavilo.

Více v odkazu
http://www.ex­cellents.cz/ben­gal_info.html

Další odpovědi
anonym

Spíše to bude jejím původem – žije v Bengálsku…
😉
Ale možná, že odtamtud pochází i jiní živočichové, kteří se v Evropě hojně vyskytují a „virválem, hlukem a bordelem“ se jejich ´sídliště-bydliště´ rozhodně vyznačují.

www

Nikoliv. Bengálská kočka vznikla zkřížením kočky domácí a divoké kočky bengálské (země původu).

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Bengál­ská_kočka