Jolllie

Proč, pokud se dotkneme čehokoliv pod proudem, odhodí nás to horizontálně přes celou místnost?

Samozřejmě, že jsem si myslela, že na každou akci existuje reakce, ale elektřina přeci nepůsobí žádným tlakem?

Nejlepší odpověď
tnt

Voda na to asi nemá vliv. Svaly se smršťují na základě elektrických impulzů z mozku. Ty ale „přeřve“ impulz z elektřiny – mnohonásobně vyšší a tak se nekontrolovaně smrští a tím to člověka odhodí…odhodí se teda vlastně sám, nepřiměřenou reakcí svalů.

Další odpovědi
Dandi

Přesně tak jak naznačil TNT. Pokud se dotknete proudového zdroje, stáhnou se svaly kterými proud proudí a to může vyvolat „odhození“. Může však nastat také situace, kdy do Vás proud proudí, svaly zůstanou v křeči a vy zůstanete připojena ke zdroji…v takovém případě bude s největší pravděpodobností zkušenost smrtelná…

Lencis

Dotkneme-li se „čehokoliv pod proudem“ neodhodí nás to ani o metr,natož přes celou místnost. Tato interakce funguje maximálně ve filmu.

Samozřejmě že po zásahu proudem reagují svaly, ale není to tak jednoduché… záleží na tom jaké je napětí a protékající proud. Navíc záleží na tom v jakém momentě se dotknete (i elektřina velmi laicky řečeno pulzuje). V jeden moment vás to může jen zabrnět, v jiný dostanete šlehu, že vám to odhodí ruku (v tomto případě se možná tak leknete že sama odskočíte přes celou místnost) a v jednom momentě můžete mít takvou smůlu že vás to nejen neodhodí, ale už nepustí ☹

Attack-design

to by musel být opravdu silný blesk, samozřejmě že se svaly hýbou ale ne až takto zpravidla už nervamy sebou hodně cukneme at chceme nebo ne

Phoebe

Protože lidské tělo funguje jako vodič (vede el. proud)především proto, že ledské tělo je ze 70% tvořeno vodou!. Tzn, zkládá se z atomů jako všechno!

Zdroj: fyzika učivo ze zš

elektrikář

Záleží jak máte suchou kůži. Vlhká má větší vodivost jaké boty jaká je podlaha zda jste
uzemněni, opíráte o kovou zárubeň nebo topení
lovit zapnuté feny z vany se nevyplácí.Je to reace svalů na průchod proudu Pokud máte doma spotřebiče které kopu muže se vám stát že se nebudete moci pustit. Pozor také na staré rozdvojky něhteré přehazují fázi do prava.Nechte si skontrolovat zásuvky a prodlužovačky. Fáze musí být v levo. Vždy se mi vybaví poučka našeho mistra v učení. Vlevo fáze v pravo nulák kdo to nezná ten je .......