berry38

Proč nefunguje propojení VHS rekordéru a nové televize?

Propojil jsem televizi a videorekordér scart kabelem.
U televize jsem kabel zapojil do „AV1 IN/OUT“ a videa do „AV1 TV“ a jako vstup jsem označil „videorekord“.
Z VHS kazet je slyšet jen zvuk, ale není obraz. Zobrazuje se mi, že „z aktuálního vstupu není signál, zkontrolujte připojení vstupu“
Nevíte někdo, co s tím?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, když slyšíš zvuk, tak předpokládám, že propojení výstup/vstup je OK, na TV je nastaven správný vstup. Potíž bude nejspíš v čínském SCART kabelu, zkus:

  1. přehodit zástrčku co je v TV do videa a naopak
  2. jiný kabel

Další odpovědi
elkon

Já jsem podobné akce řešil tak, že jsem zapnul VHS přehrávač a pak jsem jeho signál hledal v nastavení televize. Pokud to nešlo, zkusil jsem jiné zapojení a postup jsem opakoval, až se to povedlo.

led

Podľa popisu najčastejší prípad nedotlačeného scart kontaktu. Ak pozriete zboku môžete zbadať na zúženom konci (na rozšírenom konci je zvuk) nedotlačenie zástrčky. Malo by to byť po celom obvode rovnako dotlačené. častý problém vzhľadom na nevyváženú plochu Scart zástrčky s káblom.
Doporučujem:
Ak máte možnosť skúste videoprehrávač s tv prepojiť pomocou 3×RCA (CINCH) káblom https://cdn.al­za.sk/Foto/f11/WD/WD­943f05.jpg
žltý je VIDEO, červený a biely AUDIO.