Aquamen

Proč musím mít zapojený kabel HDMI do grafické karty a né do základní desky?

Když jsem jsi sám zapojoval svůj PC tak jsem vložil HDMI kabel do základní desky a nešel monitor, a když jsem kabel píchnul na grafickou kartu tak už šel, proč mi nešel monitor? Vždyť PC funguje jako celek nebo snad ne?

Odpovědi
Roman71

Grafická karta ve slotu je nadřazená grafické „kartě“ na základní desce.
Dodatečnou instalací speciálního software lze pak používat obě současně, ale proč, když současné grafické karty do slotu mají více výstupů a „grafika“ na desce je jen jakési „kancelářské zobrazovátko“. 😉

Dochy

„Jako celek“ no to sice jo, ale má to svá pravidla. Přenos grafických dat je dost náročný na to, aby někdo nutil ta data běhat z grafickíé karty na základní desku a pak někam na výstup… Takže pokud máš diskrétní grafickou kartu, obvykle se interní grafická karta vypíná.