BANAN93

proč mi když dám pravej na tento počítač vypíše – procesor AMD phenom II X2 550, 774MHz?????

Když tam má být tohle (MHz) : AMD Phenom II X2 550 Black Edition
Procesor Dual-Core (80W), 3100MHz, BOX, socket AM3 (Callisto)
Doplňuji:
základní deska http://www.al­za.cz/asus-m4a785td-v-evo-d133750.htm?kam­pan=adw1_kabe­ly_dsa-kabely-produkty&gclid=CMK­GnovIwrMCFYJP3go­dr2EAIA

grafická karta Ati radeon 5700 HD

Nejlepší odpověď
Bedy

To je typické u notebooků – když jede na baterii, tak se procesor podtaktuje. Ale je možné, že i na počítači máte nastavený nějaký „úsporný režim“. Chtělo by to víc informací – například z toho CPU-Z.

Další odpovědi
cochee

Málo vstupních informací na kvalitní odpověď. Tipoval bych, že na MB je starší verze BIOSu, která nerozezná procesor 100% korektně. A mimochodem, tak podrobné informace (ad „má tam být tohle:“) snad „pravej na tento počítač“ ani neposkytuje, určitě třeba neví, jestli procesor je BOX nebo neBOX.

Orange

Stáhni si CPU-Z a tam to sleduj. Jinak bych tipoval, že se sám podtaktovává kvůli úspoře, když není potřeba výkon..