Angi-Shy

Proč mi fotky smazané z mobilu přišly zpět jako email v gmail účtu?

Z mobilu jsem smazala více fotek, které se synchronizují s mým gmailem. Měla jsem za to, že když je z mobilu vymažu, tak spadnou do koše a nebudou otravovat, ale najednou mi přišel normální email oznamující, že zde jsou fotky, které už v mobilu nechci či čo…dřív se mi to nikdy nestalo, v mobilu jsem nic neměnila, tak nechápu, co tohle mělo znamenat. Ví někdo, jak tomu zamezit aby mi do gmailu další oznamující maily obsahující vymazané fotky nechodily?

Odpovědi
ivzez

A máte to automatické mazání nastaveno i v Gmailu?
Radši si to zkontrolujte.

Mc Merkurion

… je to normální, je to pojistka proti samovolnému vymazání, aby člověk nepřišel o soubory, lze to změnit v nastavení synchronizace pod kolonkou „upozorňovat na změny“ nebo tak nějak … nedávnotu byl dotaz přesně opačného ražení, co ta by za takový upozornění dala …

Roman71

První co zkontrolujte, zda máte vypnouté ukládání snímků do Cloudu na Google, jinak se vám bude každý pořízený snímek uploadovat na internet. Potom bude smazaná fotka jen z mobilu a nebude potřeba Googlu potvrzovat, že snímky chcete skutečně smazat.
Google, pokud máte zapnutou synchonizaci s účtem, zjišťuje, zda nedošlo ke ztrátě dat ve vašem telefonu. Touto „službou“ dokáže zabránit tomu, abyste nepřišla o svá data 😉