Jádrohlod

Přišel vám e-mail z vaší vlastní adresy?

Jistě, spam. Dnes mi opět přišel nějaky vyděrač, ale tentokrát je odesilatelem má vlastní mailová adresa. To se mi ještě nestalo. Jak to je možné? To mají nástroj na generování hesla? Pochopitelně, hned jsem ho změnil.Samozřejmě, že na servru poskytovatele není tento v odeslaných. To musí dělat jinak. Nevíte??
PS: poskytovatele služeb jsem během několika minut informoval, přeposlal jim , atd.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jak píšou ostatní, prostě falšovat adresu odesílatele je velmi jednoduché. Jestli chceš pošlu ti e-mail od „zeman@hrad.cz“. 🙂 Fakt to není nic extra složitého.
S odesláním e-mailu mně z „mojí“ = stejné adresy jsem se setkal mnohokrát. Prostě z nějakého důvodu mají ti spameři pocit, že je dobré to takto dělat, zkouší to všelijak, někdy to chodí tak, jindy zas pamela.anderson@sex.com apod. Není potřeba propadat panice, nic se neděje, heslo měnit nemusíš, do schránky ti na 99,99999 % nikdo nelezl a pokud ti to poskytovatel toho e-mailu umožňuje, dá se zkontrolovat, kdo se ti tam z jakých IP adres připojoval. Tohohle bych se fakt ale nebál.

Další odpovědi
Dochy

Je to normální, neřeš to. Víceméně kdokoli může poslat mejla, který má jako odesílatele téměř cokoli. Protokol SMTP (pro doručování pošty) toto nemá chráněné. Bylo zbytečné měnit si heslo, vůbec nebylo prolomeno, „útočník“ Tvé konto vůbec nevyužil jen do úplně zbytečného a nevýznamného pole (z pohledu techniky) – na které se ale člověk vždy podívá nejdřív – nakopíroval tvou e-mailovou adresu.

Roman71

Ano, přišel. K mému velkému překvapení kdosi zřídil vlastní poštovní server, na něm hromady poštovních účtů a z nich rozesílal otravné obchodní maily všem možným lidem po světě. Koukal jsem, že je možné, aby adresa odesílatele i příjemce byla shodná. Po nahlédnutí do těla zprávy a dotazu na IP adresu jsem zjistil, že se zmíněný SMTP server nachází kdesi v zahraničí. Už jsem se lekl, že mi někdo hacknul poštovní účet 🙂 ..zůstal netknutý.