Proč mají diesely výfuky zahnuté dolů?

Všiml jsem si, že mají dieselová auta snad pokaždé výfuk zahnutý dolů. Proč ho nemají rovně jako klasická benzínová auta?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Dolů zahntý výjfuk přispívá k vyplachování motoru, protože okolo proudící vzduch s sebou strhává i spaliny. Kouř a saze z výfuku tímto způsobem dále méně obtěžují ostatní účastníky silničního provozu a nešpiní zadní nárazník.

Je však dobré poznamenat, že výfuk zahnutý dolů nemají pouze diesly, některé značky takto staví i benzínová auta.

Další odpovědi
satan

Mel jsem 2 ruzna benzinova auta a meli take vyfuk zahnuty dolu.