kurec

Proč když zapojím nabíječku do zásuvky, tak vždycky hodí takovou malou jiskru předtím než ty kontakty tam zapadnou?

Nabíječka je přitom od oficiálního výrobce. A když tam zapojím zase jinou nabíječku třeba od telefonu tak nic takového nedělá

Odpovědi
Dochy

Na vstupu nabíječky bývá usměrňovač a kondenzátor. Při připojení tam ještě před dotykem kontaktů přeskočí jiskra odpovídající nabíjení toho kondenzátoru. V lepších nabíječkách bývá ten nabíjecí proud omezen a pak nedojde k tak silnému efektu.

elkon

Protože má odběr proudu. Pokud by měla vypínač, tak se tento jev neprojeví. Takto při zasunutí do zásuvky má okamžité zatížení. Čím je výkonnější spotřebič, tím je záblesk větší. Spotřebiče, nebo stroje s velkým příkonem musí mít vypínač, aby nedocházelo k opálení kontaktů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Vznikne elektrický oblouk.