Mr.Jan

Proč je pro ženy těžší udělat shyb než pro muže?

Nejlepší odpověď
seraphico

No přeci proto, že nemají takovou sílu v rukách a ramenou.

Další odpovědi
elkon

Je to otázka fyzické kondice. Znám řadu mužů, kteří to také nesvedou. Ale i ženy, pro které to není problém.

Disraeli

Začátečník je začátečník, ale i muž začátečník je na tom v tohmle ohledu líp, než žena. Odpovědi hledej v genetice, hormonech, stavbě těla atd. Už i jen anabolika a testosteron jsou skoro vlastně asociace pro muže. :D Prostě androgeny (andros = muž), samčí látky/hormony atd.
Ženy jsou od přírody menší, celkově drobnější, ale i (fyzicky) slabší. Nemají ani takový potenciál na svaly, svalový růst atd. a to obzvlášť v horní polovině těla (to spíš v bocích a hýždích :D).

Ale počkej ještě pár let a třeba dojde degenerace tak daleko, že muži budou mít stejný (malý) potenciál na svaly/sílu, jako ženy. Všimni si, že už dnes spousta hochů/mužů má ženské rysy a prostě jsou zženštilí. A tím nemyslím (jen) chování, ale bavím se o fyzičce a vůbec genetice. Namísto, aby během nebo po pubertě chlapci/muži dostali mužné rysy, jsou pořád buď dětští nebo chytají mírně ženské rysy. Dokonce u nich začínají převládat ženské hormony a nemoci/problémy. Důvody: postupný úbytek síly, plus výkonu atd. napříč generacemi (absence fyzické/namáhavé práce u mužů), ale taky kultura (hodnoty, psychika atd) a chemie (jídlo a podobně, které ovlivňují látky v těle, jejich tvorbu, příjem… ovlivňuje to i hormony a různá chemie – v jídle i pití – podporuje estrogen a spol. Neúmyslně ovšem).

Filip84

Ženské mají, na jednotku hmotnosti, víc tělesného tuku, takže pokud má ženská 1.68 m a váží 75 kg, nikdy nebude mít stejnou sílu, jako chlap, co měří 1.68 m a váží 75 kg.

zjentek

Tak já mám bicák něco větší než půlku zadku. Ukaž mně ženskou, která tohle může říct!
(Myslím půlku jako půlku, ne půlku jako půlku 🐔)

Disraeli

Odpověď je už zkrátka v samotném pohlaví. Tohle je přesně takový základní, známý i docela snadno rozpoznatlený rozdíl mezi mužským a ženských pohlavím (tedy stavba těla, síla a svaly).

Filip84

Já mám 1.67m, zhruba 75 kg, boty velikosti 37–39, takže, v tomto ohledu jsem „průměrná středoevropská žena“ (protože 1.67m je průměrná výška ženských v Německu, a protože velikost 39 je nejprodávanější dámská velikost obuvi v kontinentální Evropě, Američanky jsou, třeba, vyšší, a tedy mají i větší hnáty, Asiatky menší), akorát těžší. Bez problému unesu banánovku (tj. cca 21–22 kg banánů + hmotnost krabice = cca 22.5–23.5 kg) a prázdnou EUR paletu zvednu, zhruba, do výšky svých ramenou sám, pak už mi musí někdo pomoc (nebo musí být ve skladu vidle, což v obchodě nemáme, nejsou potřeba).

Holka, vysoká 1.70m, co má přes 80 kg (ona není tlustá, jako je to „holka krev a mlíko“, ale nadváhu nemá, prý má robustní kosti, že jí to říkal lékař), tak banány uzvedne, ale je to pro ní facha (já uzvednu i dvoje na sobě), paletu uzvedne, unese, ale tak vysoko jí prostě nedá.

A srovnáváme srovnatelné, není to holka z banky, která tam celý den sedí, čumí do placatého přístroje a obslouží tři klienty.

Projeví se to, třeba, tak, když dojdou dvě palety banánů (svátky: banány a rohlíky jsou nejprodávanější Artikel), 1/2 palety se vrazí na obchod a 1 1/2 palety banánů je potřeba otevřít (je v tom dozrávací plyn, takže by jinak zhnědly) a naskládat na sebe do pyramidy. Takže, za 15 – 20 minut, je potřeba přeházet 250 – 400 kg. Ženská to udělá, a Schluss, může jít spát. Já to udělám, a žádný problém, jdu dělat dál.