zjentek

Proč bychom omezovali výrobu plastů, když můžeme vymyslet enzym vhodný k jejich rozkladu?

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/469600-pomoc-se-znecistenim-planety-novy-enzym-by-mohl-pozirat-plasty.html

Typická logika honícího se homo sapiens ;D ;D ;D

Nejlepší odpověď
marci1

Bylo by to super, ale myslím si, že bychom měli spíše omezovat výrobu plastů. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Omezit výrobu plastů by znamenalo vrátit se zpět v obalové technice: žádné tetrapaky, mikrotenové sáčky a další obaly. Spousta výrobků elektrotechnických, kuchyňských potřeb, automobily apod. Všechno by se muselo nahradit dřevem, papírem, kovem. Tak nevím, jestli by to bylo dobře a zda by to vůbec bylo možné. Takže plastožrouty pokládám za výbornou věc.

anonym

lidé kteří hledají enzym rozkládající plast nejsou nutně titéž, co se podílí bezohlednou mírou na tom abychom se tu utopili v plastovém odpadu. Naopak je pravděpodobné že budou mít tito vědci mnohem silnější ekologické cítění, nebudou nakupovat denně 20 lahví špinavé vody a zřejmě i budou chápat smysl třídění odpadu a skutečně jej důsledně provádět. Největší brajgl vždy gnerují lidé méně vzdělaní kteří k tomu nevidí žádný důvod a kteří pochopitelně jsou velmi vzdálení jakékoliv šanci najít enzym rozkládající plast.

Tohle je jednoznačně situace kdy jedna maličká skupinka se snaží zachránit tupé stádo sebevražedných lumíků tak trochu proti jejich vůli, protože vůbec nechápou co dělají špatně.

klob1

Nejhorší a největší odpad světa, je člověk. Příroda udělala moc velkou chybu, že jej stvořila.