Problem s placením alimentů

Dobrý den, u soudu který proběhl (včera), mi vyměřili alimenty na 700Kč z otcova platu 7500kč, který mu byl přiznán jakožto méně než podprůměrný plat.. Domnívám se, že jde o podvr, jelikož vím, že je živnostník a má majetek na to, který by mohhl popř. prodat, a mou 1roční dceru tak lépe zabezpečit.. kam se mám obrátit, nebo jakým způsobem bych to mohla prosím řešit?

Nejlepší odpověď
verka

Podat odvolání, po čase dát znovu žádost o zvýšení. Můžete žádat i o výživné na sebe. Schovávejte si pokladní doklady na vše, co pro dítě potřebujete. Na kočárek, postýlku, plínky, kosmetiku, na vše by měl otec přispívat. Nevím, proč má tak nízký příjem, není to ani zákonem stanovený nejnižší plat.

Další odpovědi
karbo

Placení výživného je vždy problematické­.Jestliže je ale otec živnostník určitě se dá zjistit jeho skutečný příjem.Ale jak píšete soud proběhl včera,máte lhůtu na odvolání,které podejte prostřednictvím soudu,který tuto výměru řešil,na vyšší soud do Prahy.Soudy v této věci moc nefungují,moc věcí si nezjišťují a neobjektivně rozhodují.Nejlepší by bylo se obrátit na právního zástupce,i když to bude stát nějakou korunu,ale určitě se vám to vrátí.Kdyby jste nevěděla jak napsat odvolání,nabízím pomoc.
karbo73@email.cz

Slávek

Doporučuji podat odvolání. Pokud by to soud zamítl a potvrdil rozhodnutí soudu prvého stupně požádal bych o zvýšení výživného. Další již zmiňovanou radou je podat si žádost o výživné na sebe, pokud již nebyla jste finančně v tomto směru vyplacena. K odvolání bych dodal všechny doklady o příjmech a výdajích. Čím větší bude nepoměr těchto složek, tím je vyšší částka stanovena na výživném. Pokud by výživné nplatil podat trestní na něj trestní oznámení a vyzvat jeho rodiče k plnění výživného za syna. Ty by ho mohli trochu srovnat do latě až zjistí, že by za něj něco měli platit. Výživné se určuje i s ohledem na příjmy žalovaného. Manžel, jak uvádíte, je živnostník a jeho příjmy soud určil z daňového prohlášení, které je leckdy zkresleno realitou. Pokud máte vědomí o jeho majetkových poměrech, které nebyly brány v potaz při rozhodvání o výši výživného, doporučuji je zanést do odvolání proti rozhodnutí soudu prvého stupně, neb se s tím soud bude muset vypořádat, což provede k prověření skutečných příjmů a skutečných majetkových poměrů (tím je míněno např. domy, byty, auta, chaty, časté zahraniční rekreace apod.) Pokud, ale byl i zaměstnáván a máte podezření o epravosti v potvrzení o příjmech, jež mohl jeho zaměstnavatel upravit, navrhněte soudu, prověření účetnictví zaměstnavatele a vyžádání si daňových přiznání manžela.