barnajka

Přívěsek stříbro x chirurgická ocel: co je lepší a co se víc hodí jako dárek?

Dovedl by mi někdy tyto dva materiály porovnat? Neumím se rozhodnout :(
Na netu čtu samou ódu na chirurgickou ocel, přijde mi odolnější, stálejší, i cenově výhodnější… Jen ten lesk na mě někdy působí skoro až lacině (zvlášť žlutá chirurgická ocel, zřejmě imitující zlato).

Čemu byste dali přednost vy, kdyby přívěsek měl být dárek druhé osobě? Díky za pomoc při rozhodování :)
Doplňuji:
Když to shrnu:
*pro kluka ocel, pro holku stříbro
*pro staršího stříbro, pro mladšího ocel
*pro drsňáka ocel, pro něžnou květinku stříbro

Rozumím vašim tipům správně?

Hehe, no jo..ale co když já to chci pro mladší osobu (26 let), kluka…ale kluka s jemnou duší děvčete? Přitom rocker, se zájmem o přírodu, duchovno a všechno krásný :DD Nedělám si srandu, nezkouším vás – on takový fakt je! :D

Někde jsem narazila na motiv andělských křídel, myslím, že to má i pěknou symboliku. Myslíte, že by se dalo vybrat něco takovýho? Já vážně tápu, chlapovi jsem šperk ještě nikdy nekupovala, vždycky jsem to radši šalamounsky obešla :)

Jinak děkuju ještě jednou za pomoc, palečky rozdám zítra – dnes už došly :)

Nejlepší odpověď
annas

Zkušenosti. Chirurgická ocel má větší hmotnost než stříbro, ale nečerná. Mám naušnice z chirurgické oceli, ale musela jsem je sundat, zdály se mně dost těžké a tlačily mě při spaní.
Stříbro časem černá, musí se častěji čistit. Ve stříbrných výrobcích je ale větší výběr.

Mám osobně vyzkoušené, protože nemohu nosit zlaté naušnice, leží v krabičce …

Další odpovědi
anonym

V otázce není specifikováno pohlaví obdarované osoby, takže já se to pokusím rozseknout podle poznatků z citového života mých dcer.
Pro dívku stříbro, pro kluka ocel, ale klasiku, bílou.
Doplněna:
Je-li to kluk, tak ta bílá ocel. I tak lze materiál zjemnit provedením, motivem, zdobením apod.
Doložím důvody. stříbro černá, ocel nikoliv, šperk je zdobný prvek hrající významnou signální roli pro okolí, neměl by se tedy jevit zženštile, nehledě k tomu, že aby přežil v dnešním feminizujícím se světě, měl by se alespoň naučit věrohodné stylizaci chlapa.
P.S. V krajním případě schovat paragon a při přílišném šoku, přiznat láskyplné dilema a v krajním případě, následně nabídnout výměnu za kýžené.
Doplňuji:
Pokud má opravdu křehkou duši, tak ocení snahu a pozornost a nebude se ofrňovat.

Drap

Taky záleží na tom pro koho to je, a jaký má on vkus. Já bych asi obecně volil pro mladší ocel, pro starší stříbro.
Doplňuji:
V tomto případě ocel

hanny 2

Ahoj Barnajko,kamarádka je mladší,působí křehce a nosí ocel.Já nosím stříbrné jemnější věci,právě proto,že křehce nepůsobím,tak aby se to srovnalo.A teď si vyber!!!
Rockerovi s jemnou duší děvčete bych koupila ocel.

baghira

Tak ono asi záleží i na tom obdarovaném, křehkému stvoření stříbro, drsňákovi nebo rockerce ocel :)
Já bych preferoval ocel, ze stejných důvodů. cos napsala ty.

Stephanie

Myslím si že bude vhodnější ta ocel :)
A ten motiv andělských křídel? To zní skvěle!
Ale popravdě, jsme na to stejně. :) Já taky chlapovi nikdy šperky nekupovala. :D

anonym

No, já to mám tak, že já mám raději chirurgickou ocel, přítelkyně naopak zase raději nosí stříbrné šperky. Díky tomu mám alespoň při rozhodování jasno. Teď se například blíží Valentýn a já bych jí rád obdaroval nějakým šperkem, takže určitě vsadím na stříbro. Už mám dokonce jeden vybraný z https://www.sper­kyleclay.cz/78-stribrne-sperky

marcelus

Šperky z chirurgické oceli mají své výhody a jsou skoro k nerozeznání od stříbra, takže výborná volba, pokud chcete kvalitní materiál levněji..navíc si můžete vybrat skvělé kousky s gravírováním na přání..
https://www.gra­von.cz/sperky-z-chirurgicke-oceli/

barnajka

Ahoj hanny – tak já ti opravdu moc děkuju! :)))))))))))))

hanny 2

Není zač,doufám,že Ti to pomohlo v rozhodování!!!!!