children

Přítelkyně a trvalé bydliště v mém bytě

Mám členský podíl v družstvu (trvalé bydliště + nájemní smlouvu). Bydlím zde s přítelkyní, která nemá žádná práva k bytu, ale uvažovali jsme, že by si v mém bytě zařídila trvalé bydliště. Jaká rizika to s sebou nese? Hrozila by mi případně exekuce na můj byt? Co by to znamenalo, kdybych se s ní třeba rozešel a chtěl ji vystěhovat pryč? Musím s ní podepisovat nějakou smlouvu nebo tak něco? Nebo bych ji mohl trvalé bydliště na úřadě normálně zrušit a ona by musela odejít? Díky.

Nejlepší odpověď
Pájo

S Vaším souhlasem si přítelkyně může na příslušném ÚMO nahlásit ve Vašem bytě trvalé bydliště. Pokud by přítelkyně nadělala dluhy a hrozila by jí exekuce, mohl by exekutor zabavit i Vaše věci (pokud byste to nechali zajít tak daleko). Exekutorovi byste musel doložit, že je zabavené vybavení Vaše. Na byt by se to nevztahovalo, pouze na vybavení.
Na družstvu byste její pobyt musel nahlásit.
Pokud byste se rozešli, trvalý pobyt byste jí zrušil a na družstvu ji odhlásil.

Další odpovědi
pl4toon

Radši bych to nedělal. Ženský jsou tvorstvo mstivé a v případě bouřlivého rozchodu udělají bengál a využijí všechny prostředky k pomstě. Mohlo by vám to přivodit nejeden šedivý vlas a značnou finanční újmu. Jestli není opravdu nutné trvalé bydliště převést na váš byt, doporučuji vymyslet způsob jak jí vysvětlit, proč to neuděláte. Podpořte svoje vysvětlení nějakým dražším dárkem, je to stále lepší než pak řešit spory u soudu.