leonessa

Nová nepoužitá myčka hlásí, že je hladina vody příliš vysoká. Může to být vysokým tlakem přívodu vody? Lze ho ovlivnit?

Zapojila jsem novou myčku značky Amica a po zapnutí mi hned najela hláška o chybě E4, přeplnení. Vůbec nechápu, jak může být myčka přeplněná vodou, když jsme ji ještě ani nepoužili a je nová. Zkoušeli dle rad na internetu ji teda naklopit na různé strany a stejně. Pak jsem si našla, že to může být vysokým tlakem přívodu vody, ale dá se tohle ovlivnit? Už nevím, co s tím.

Odpovědi
magorvkleci

Čidlo na stav E4 (přetečení) je pěnový plováček úplně dole ve spodní vaně, který se nadzdvihne, když do spodní vany nateče voda (což nemá). Když ve spodní vaně vodu najdete, tak čidlo funguje správně a něco opravdu teče (nebo je moc pěny, nebo se voda vrací z odpadního potrubí). Když je ale spodní vana suchá, tak je plovák zablokovaný v horní poloze (nebo je přerušený spoj mezi čidlem a řídící jednotkou).

autacek

Nastudujte návod k myčce. Problémem může být špatná přívodní hadice, rovněž tak problém na straně odtoku, že by to bylo přívodním tlakem je krajně nepravděpodobné. Myčku též můžete nechat vyschnout, pokud je čidlo horní hladiny mokré, potom vám to hodí tuto chybu (stačí i mydlinky třeba z jaru, nebo mokro po transportu apod.)