Avatar uživatele
Mr. Marek

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si založili svůj vlastní stát?

Jak by vypadal?
Které zřízení by měl?
Jak velký a mocný by měl být?

Zdroj: https://pixaba­y.com/cs/photos/ma­pa-navigovat-prozkoumat-846083/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? NoFear před 1222 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nepřemýšlel. Přemýšlet o ničem, je ztráta času. Nemohu mít svůj stát, nemám doposud dostatek pozemků
Projdi si archiv. Podobné, pomatené otázky už tu byly několikrát
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zalo%C5%BE­it%20vlastno%C3%AD%20­st%C3%A1t

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Tak to mně nikdy nenapadlo. Ale jen tak čistě teoreticky by to bylo něco jako Monako, kde bych byl dobrotivým a spravedlivým králem. 🙂

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
supersonny11

To by stálo x miliard dolarů, aby se zaplatila armáda. Stačí se podívat, kolik stály Pandury.
Nebo najít diamantový důl a zaplatit si ochranu od jiného státu (což ale vytvoří vazalský stát).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nenapadlo, dokud jsem neviděla film Rose Island. Svobodomilovný Ital Giorgio Rosa založil svůj stát, dokud ho neprijela rozstřílet armáda, kterou poslala EU s vědomím OSN. Rosa zemřel v roce 2017 a jeho životní příběh je velice zajímavý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NoFear

Dnes založíš stát jen tak, že převratem nebo revolucí se chopíš moci v některém státě a přetvoříš ho „k obrazu svému“ změníš režim, systém, formu. Nebo nějaký stát dobudeš s pomocí armády (vlastní jako soukromá osoba nebo s pomocí armády jiného státu – ale proč by to dělal, že..). A pak nejčastější zúůsob založení v dnenší době a to je osamostatnění některého správního celku státu (např Morava od ČR). Ale separatismus by měl být zakázaný a měl by se podle mě potlačovat, nejen z důvodu, že rozpad na menšní státní celky je pro všechny nevýhodné, ale taky proto, že většina separatistů se uchyluje k terorismu a ozbrojené organizované rebélii.
Jinak už v dnešní době není možné založit stát, není už zemí, které by se objevovaly, vše je již zmapované a veškeré území je obsazené.
Jsou tu ještě blbosti jako území nikoho a občas se objeví nějaká senzační zpráva, že někdo jen tak přišel vyplnil nějaké papíry a založil si vlastní stát. To je ovšem hloupost, nesplňují plno podmínek státu a Země nikoho neznamená, že si ji někdo může obsadit a založit si tam vlastní stát. Může jít i o místa, které si nárokují více států anebo území, o které státy válčily, pak uzavřeli příměří a dohodli se, že území mezi nimi bude územím nikoho. Ale nikdo další si tam stát založit nemůže.
Neříkám, že jsem nad tím neuvažoval. ;) Ale víš, nemá se mluvit o tom, co člověk ještě nevykonal. Pak to vypadá, že má velké řeči, chvávstá se nebo že je megaloman.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Hlouposti mě většinou nenapadají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já bych asi nezaložil ani firmu, takže o státu je škoda přemýšlet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mr. Marek

Drap: Drape, možná trochu nadhledu a fantazie. Jestli to považujete za pomatené, tak Vás lituju.

před 1222 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování