Mr. Marek

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si založili svůj vlastní stát?

Jak by vypadal?
Které zřízení by měl?
Jak velký a mocný by měl být?

Zdroj: https://pixaba­y.com/cs/photos/ma­pa-navigovat-prozkoumat-846083/

Nejlepší odpověď
Drap

Nepřemýšlel. Přemýšlet o ničem, je ztráta času. Nemohu mít svůj stát, nemám doposud dostatek pozemků
Projdi si archiv. Podobné, pomatené otázky už tu byly několikrát
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zalo%C5%BE­it%20vlastno%C3%AD%20­st%C3%A1t

Další odpovědi
Kepler

Tak to mně nikdy nenapadlo. Ale jen tak čistě teoreticky by to bylo něco jako Monako, kde bych byl dobrotivým a spravedlivým králem. 🙂

supersonny11

To by stálo x miliard dolarů, aby se zaplatila armáda. Stačí se podívat, kolik stály Pandury.
Nebo najít diamantový důl a zaplatit si ochranu od jiného státu (což ale vytvoří vazalský stát).

Ametyst

Nenapadlo, dokud jsem neviděla film Rose Island. Svobodomilovný Ital Giorgio Rosa založil svůj stát, dokud ho neprijela rozstřílet armáda, kterou poslala EU s vědomím OSN. Rosa zemřel v roce 2017 a jeho životní příběh je velice zajímavý.

NoFear

Dnes založíš stát jen tak, že převratem nebo revolucí se chopíš moci v některém státě a přetvoříš ho „k obrazu svému“ změníš režim, systém, formu. Nebo nějaký stát dobudeš s pomocí armády (vlastní jako soukromá osoba nebo s pomocí armády jiného státu – ale proč by to dělal, že..). A pak nejčastější zúůsob založení v dnenší době a to je osamostatnění některého správního celku státu (např Morava od ČR). Ale separatismus by měl být zakázaný a měl by se podle mě potlačovat, nejen z důvodu, že rozpad na menšní státní celky je pro všechny nevýhodné, ale taky proto, že většina separatistů se uchyluje k terorismu a ozbrojené organizované rebélii.
Jinak už v dnešní době není možné založit stát, není už zemí, které by se objevovaly, vše je již zmapované a veškeré území je obsazené.
Jsou tu ještě blbosti jako území nikoho a občas se objeví nějaká senzační zpráva, že někdo jen tak přišel vyplnil nějaké papíry a založil si vlastní stát. To je ovšem hloupost, nesplňují plno podmínek státu a Země nikoho neznamená, že si ji někdo může obsadit a založit si tam vlastní stát. Může jít i o místa, které si nárokují více států anebo území, o které státy válčily, pak uzavřeli příměří a dohodli se, že území mezi nimi bude územím nikoho. Ale nikdo další si tam stát založit nemůže.
Neříkám, že jsem nad tím neuvažoval. ;) Ale víš, nemá se mluvit o tom, co člověk ještě nevykonal. Pak to vypadá, že má velké řeči, chvávstá se nebo že je megaloman.

elkon

Hlouposti mě většinou nenapadají.

Kelt

Já bych asi nezaložil ani firmu, takže o státu je škoda přemýšlet.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Drap: Drape, možná trochu nadhledu a fantazie. Jestli to považujete za pomatené, tak Vás lituju.