jennifer007

Přehrávání DVD v přehrávači – už nečte – aktualizační DVD ?

DVD přehrávač už nepřehrává DVD filmy. Je to tím, že je již vysloužilý? Slyšela jsem, že existuje nějaké aktualizační DVD, které to umí spravit. Je to starší DVD, takže spíš mě jen zajímá, jestli jej opravdu vyhodit, nebo může ještě posloužit. Díky.

Nejlepší odpověď
Jikra

O aktualizačních DVD slyším poprvé ale to bude asi tím, že jsem ještě mladej.
Čistící DVD samozřejmě existují ale z vlastní zkušenosti vím že je to jen taková berlička která 2–3× pomohla a potom byl šmytec.Jestli je to starej křáp tak to hlavně nenos do servisu, protože při dnešních cenách máš za pár stovek novej stroj. Je to zkrátka spotřebka a ta se nevyplatí opravovat.
Podívej se na odkaz.

Zdroj: http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=blu-ray+p%C5%99eh­r%C3%A1va%C4%8De&min=&ma­x=&gty=new&o=3

Další odpovědi
iceT

Podle toho jak starý je přehrávač,stačilo by vyčistit čtečku čistícím dvd(lze sehnat za různé ceny,od asi 100 kč)nebo zkusit hodit do opravny,kde by se na to podívali.Třeba je jen hodně zaprášený.

Hlada

Příčin může být víc. Častou příčinou bývá špinavá čočka laseru, vytahaný řemínek nebo jiná mechanická závada.
Čisticí CD nedoporučuji. Roztočeným diskem s hrubým povrchem se může poškodit závěs se zaostřovacím mechanismem. Často mají čočky vystouplý okraj, takže je takto nelze vyčistit. Nejlepší je ruční čištění vatovou tyčinkou navlhčenou Hoffmanskými kapkami, izopropylenem, případně roztokem na čištění objektivů. Skutečnou příčinu závady je ale možné určit až po rozebrání.

kablik

v opravně zaplatíš jen za diagnozu 350kč!!!