vivatisCZ

Právě jsem se štouchl do oka. Jak postupovat?

Právě jsem se štouchl prstem oka. Ted mně pálí a slzí. Co s tím?

Nejlepší odpověď
led

1 – vyber prst z oka
2 – oko nechaj na pokoji, pokiaľ nie je poškodené, nehýb ním, radšej ho zavri, nechaj voľne slziť, neutieraj ho,… to podráždenie sa časom ukľudní
3 – podobné dialógy prstu s okom už nepestuj. Oči máš len 2, chýbať ti bude každé z nich.

Další odpovědi
smile11

Mi se několikrát i staslo při odličování mýdlem, že se mi tam dostalo a neuvěřitelně to štípalo. Rozhodně jej mějte zavřené, dejte ho doslova pod kohoutek studené ( mrazivé) vody a jdte si lehnout alespoň na 10 min. a mějte jej na posteli po tu dobu zavřené. Vůbec jej nijak nedrmolte, nic takového!! To se ještě může zhoršit!! A potom jej opatrně otevírejte a opet jej tentokrát už otevřené dejte pod proud vody a pokud to nebude dobré a pořád Vás oko bude nějakým způsobem bolet, vyhledejte lékaře.

PS. Potom ale oko budete mít chvíli ještě červené a možná i trochu přimhouřené. Nic to není!!

Klarka ♥

Udělej přesně to co napsala smile11 a
příště se tam neštouchej..:-* ♥

balca

nechat tak,za chvíli přejde