karbo

Práce s fotografiemi

Prosím o radu jak v programu GIMP2 nebo Adobe Photoshop provést fotomontáž.Prý by to mělo v těchto programech jít,ale ať dělám cokoliv,nemohu na to přijít.Jedná se mi o např.přesunutí syna z jedné fotky na druhou fotku třeba ke mě apod.
Je jednoduchý program Face On Body,ale po nainstalování jde jen pár minut a pak to chce kód,který nikde není.Děkuji
Doplňuji:
Mám i Zonera,ale pořád nechápu jak na to.V PhotoFiltre se dostanu jen k tomu,že si otevřu dvě fotografie a pa už si nevím rady.

Nejlepší odpověď
Hlada

Ve Photoshopu

  1. Udělat výběr přesouvaného třeba magnetickým lasem
  2. Pozadí – Obraz/Duplikovat
  3. Přetáhnout myší výběr na nové pozadí
  4. Přizpůsobit rozměr přetahovaného – Úpravy/Transformace
  5. Spojit obě vrstvy – Vrstva/Do jedné vrstvy
  6. Přetáhnout na duplikát
  7. Gumou vymazat nepřesnosti

Jestli nepotřebujete velkou přesnost, můžete duplikát vynechat. Je tam jen kvůli přesnému doladění gumou.

Další odpovědi
www

Neodpovím, protože používám placenýho Zonera. Ten to umí a pro stabilní a častou práci doporučuji placenou verzi toho či onoho.

Sůwa

V Gimpu mi to taky nešlo, protože mi nesedí práce s vrstvami, ale koláže se dají krásně dělat ve Photofiltre. Otevřu si třeba dva obrázky vedle sebe, přizpůsobím je velikostí a pak z jednoho z nich vyříznu pomocí polygonu postavu. Dám v úpravách vyříznout, pak pravé myšítko ⇒ kopíruj, přesunu se do druhého obrázku a dám vložit. Než volbu potvrdím, můžu s obrázkem volně pohybovat. Udělala jsem z fotek vnuků dvojčata, ačkoliv je mezi nimi 11 let věkový rozdíl – analogovou fotku jsem naskenovala a další postup viz výše. To je jen malá ukázka, dělám i gify a jiné srandičky. Na práci s Photofiltre se dají najít na netu různé návody.
Doplňuji:
Hledej třeba tady : http://obrazky-u-astinka.webnode.cz/
Já mám teď strašně zpomalený PC a hledám příčinu, tak víc nepošlu, ale snad tam něco najdeš. Můžeš taky zadat do vyhledávače photofiltre a ono se něco nabídne.

led

Doporučujem:
http://www.gim­p.cz/tema/tuto­rialy/
http://gimp.4fan­.cz/

suaeda

Na podobné věci používám hlavně Photofiltre. Vystačí i free verze, ale před časem jsem koupil placenou verzi, která toho umí hodně. Komu tento program vyhovuje a chce si ještě více „pohrát“ tak doporučuji koupit. Zonera jsem rovněž zkoušel a k této práci se také hodí. Co mi absolutně nevyhovovalo byl gimp. Má úplně jiné ovládání než všechny obvyklé programy vč. Photoshopu. Člověk si na něj musí zvyknout.

anonym

Tak třeba tohle http://img.na­dapenny.com/t20/112­81/nadap093239320­800230.jpg
je v Gimp ze dvou obrázků.

Zdroj: http://www.gim­p.cz/tema/tuto­rialy/