independent

Používáte ten prášek, co dostanete v květinářství, k řezaným květinám?

Podle mého skromného názoru, je to jen pro ty, kdo meumí vyměňovat vodu.

Nejlepší odpověď
marci1

Nesouhlasím. Ten „prášek“ je kyselina citrónová, která květinám prodlouží čerstvost a životnost. Třeba růže vydrží 3 i více týdnů. Doporučuji přípravek před vložením květin do vody, ve vodě důkladně rozmíchat. 🙂
Vlastní zkušenost ověřená z více zdrojů.

Další odpovědi
aliendrone

Ne, už ani nepamatuji, kdy jsem květinu odevzdal jindy, než v den zakoupení. Možná za totáče, ale tehdy takové vymoženosti nebyly. Místo prášku ke květině byl jeden rád, že byly vůbec k dostání karafiáty a k nim asparágus. ;) :D :D

Ametyst

Voda ve váze s květinami se nevymeňuje, ale dolévá. I to prodlouží jejich život. Prášek v sáčku je dobrý nápad.

zjentek

K podotázce: voda se řezané kytce nemění, voda v dostatečném množství řezanou kytku přežije!