Používá někdo můj počítač, když u něj nejsem?

Máme sice zaheslovaný účet Windows XP, ale zdá se mi, že někdo na počítač stejně chodí, když u něj nejsem. Dá se to nějak zjistit?

Nejlepší odpověď
taku1

Zaheslování účtu nic neřeší, když ten člověk, kterého podezíráte, má administrátorské heslo. Pokud ale nemůžete používat jiné typy ochran (jako šifrování), zjistit, kdy váš počítač běžel můžete tak, že kliknete na tlačítko Start, zvolíte Spustit a napíšete eventwvr, tím se spustí Prohlížeč událostí, v položce Systém uvidíte, kdy se systém spustil (byla aktivována ta a ta služba). Moc se v tom přehrabovat nemusíte, stačí, že budete vědět, že například od 17:00 do 20:00 jste u počítače nebyl, ale když je tam záznam z 18:20, tak je to jasné. Bohužel takto neodhalíte, kdo to byl. Existuje řada odposlouchávacích programů typu keylogger apod., ale s těmi bych byl opatrný.

Další odpovědi
Andreas

prikaz je eventvwr

Jivinho

nebo dát Hledat „.“ a seřadit dle data změnění.