Olikekk

Potřebuju poradit, když si chci něco objednat na zasilkovnu (dobírku) co je to faktur. adresa co mi na ni kdo posle?

Diky

Nejlepší odpověď
Ametyst

Firma, která prodává, musí vytisknout fakturu, kde je adresa odběratele, který zboží koupil. I když platíte dobírku, a zboží přijde do Zasilkovny, vaše adresa musí na faktuře být. Kvůli Finančnímu úřadu a placení daní stát šmíruje všude.

Další odpovědi
Drap

Adresa, kam ti mají posla fakturu.

Dochy

Nic Ti tam nepošlou, tu adresu ale budeš mít vyrištěnou na faktuře, která Ti přijde spolu s tím zbožím přes zásilkovnu (a nebo Ti ji už poslali elektronicky)

da ny

Význam slova FAKTURA:
Faktura je účet za provedenou práci nebo dodané zboží. Obvykle obsahuje popis toho, za co se má zaplatit, způsob platby a datum splatnosti. Faktura je obvykle záznam o prodeji, který dále slouží pro účely účetnictví, daňových přiznání a inventárních kontrol.
A tedy fakturační adresa, viz Ametyst.
Osoba, která není OSVČ, firma apod. , si obvykle nechává posílat na adresu domů Fakturační vůbec nevyplňuje).
Prodejci nabízejí možnost dodání na „jinou adresu“, tam, kam může přepravní služba zásilku dodat (l babičce, do práce atp.).
Zásilkovna – vyzvedáváte sama.
Doklad o prodeji (faktura), bude vyplněná na adresu, kterou vypíšete (bydliště).
Pokud nebudete fakturu používat, k dalšímu zpracován (náklady, daně firmy), nemusí Vás vůbec zajímat, nevyolňujte.