Potřebuji na použití fotek z netu do nápojového lístku nějaké povolení od autorů?

potřebuju nějaké promo letáčky do své hospody a rád bych tam dal třeba fotky kávy nebo tak…je to legální?a je to morální?díky moc za odpověď

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli to nejsou fotky určené k volnému použití, tak by autor měl s vaším použitím fotky souhlasit. Pravděpodobnost je sice malá, ale mohl by uplatňovat náhradu za porušení autorského práva.

Další odpovědi
tom004

Nemyslím si,že by byl moc velký problém najít fotografie,které by se dali použít bez nebezpečí porušení autorského zákona. Ale přesto doporučuji použít vlastní fotografie. Do nich se dá vložit např. reklama a propagace hospody, atd.

Ady

(trosku odbocim, stoji se juknout na tento odkaz, dekuju :))
SLEVA – 53%
2kávy + 2dezerty = JENOM 145,–kč

SLEVA – 54%
prohlídka skvělýho Gambrinus pivovaru a plno zážitků + 10×PIV GAMBRINUS =120,–

OPRAVDU !! NEKECÁM !!! klikněte na TENTO ODKAZ ! a najdete další slevy !!
http://www.sle­vomat.cz/cs/do­po ruc-ziskej/0d798b2f­ab/praha?c= 0ff9c3