Potřebuje mít umělec „na volné noze“ s občasným příjmem z takové činnosti IČO?

Mám na mysli umělce, který není zaměstnán, ani nemá živnostenský list a jeho příjmy z umělecké činnosti nejsou pravidelné.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ne nemusí, jedná se o činnost podle zvláštních předpisů. Daňové přiznání podáváte pod rodným číslem, které je zároveň vaše DIČ.

Další odpovědi
ReHu

Asi jde také o to, jaké příjmy. Jestli je to činnost jako brigáda, práce na dohodu, apod.
Myslím, že pokud jsou na volné noze, mají ŽL. I když je práce nepravidelná.

Czech

Svobodné povolání není živností, ŽL není potřeba.