monka

Posunula se kvůli zemětřesení v Japonsku zemská osa?

co s toho vyplývá ?

Nejlepší odpověď
led

Ano ale nie tragicky, je to pár centimetrov. Vplyv na súčasný život to nemá. Je to menšia odchyľka než počítali mayovia svoj astronomický rok.
Nepríjemné na veci je to, že médiá hlásia: "Pohla sa zemská os!"bez bližších informácií a vyvolávajú paniku.
Čiastočná pravda môže byť horšia než plná lož.

Další odpovědi
arygnoc

ano.
a spomalila se i rotace Země.

SajmonModer

Ano, četl jsem někde, že o 15 nebo 12 cm.

venkovan

Posunula se osa Země a nebo se posunula jen měřící stanice v Japonsku, respektive měřící stanice které jsou postaveny na zemské desce která se pohla ?

skarabeus

ano myslím že o 12 cm