Raddess

poradte co s nalezenym mladetem ptaka, vypada jako kos. Zda se, poranen. Mam hov kybli. diky za rady

Doplňuji:
Zapomenel jsem podotknout, ze si s nim hral muj pes. Bohuzel jsem si toho vsim az ted vecer. Snad mu moc neublizil, ptace dycha, ale vali se na bok nebo na zada.

Nejlepší odpověď
anonym

Pro doplnění : je zákonem zakázáno sbírat a manipulovat s tzv.divokými zvířaty i kdyby vaše pohnutky byly sebelepší.

Další odpovědi
venkovan

Vrátit tam, kdes ho sebral. Pokud má už peří, není běžně v hnízdě, rodiče ho přesto krmí.
I kdyby pak uhynul, tak je to lepší než aby ti uhynul doma. Prakticky nemáš šanci ho doma dochovat, pokud nejsoi schopen mu zajistit celodenní krmení. Už dotazem „pora´dte…“ říkáš, že nemáž žádné zkušenosti.
Doplňuji:
Michale – ptáci nemají čich – pach člověka rodiče mláděte necítí. To nehladit apod platí pro savce.
osoběn když něco podbného najdu, nechám to tam kde to je. I ten uhynulý živočich v přírodě má svoje poslání – je potravou pro další organismy. příroda s tím úhynem počítá. Chránit má smysl vzácnější organismy – ani ty záchranné stanice nemohou dělat zázraky – jsou limitované především penězmi pro svůj provoz.

Michal Kole

najdi si v telefonním seznamu nějakou nejbližší záchrannou zvířecí stanici

Oni radí NEHLADIT a NESBÍRAT protože jakmile cítí cizí pach tak si ho matka odřekne.

Pudlík

Známí našel v lese taky nemocné mládě ptáka, vzal ho za veterinářem a nechal si od něj poradit co dál. Možná by se dal odnést do nějaké chovny a tak, nebo si ho nech a vychovej ho :)

manon

Venkovan má zase pravdu… Chtělo by to velké zkušenosti a celodenní přísun potravy.

Funna

venkovan…ptáci čich mají (tahle ta tvá teorie je hodně zastaralý názor) takže mládě odmítnou…
Raddess… tak to má chudák ptáček už asi spočítané…příště ho asi raděj opravdu nechej tam, kde je…popř. kdyby byl někde na frekventovaném místě, snaž se ho zahnat někam, kde nebude tak „na očích“