Aappo

Poradíte nějakou kvalitní a chutnou značku červeného vína na romantický večer se ženou?

Je zde nějaký expert na víno? Potřeboval bych poradit, která značka se hodí na klasický romantický večer ve dvou. Na ceně ani tak nesejde, jde mi o kvalitu a samozřejmě chuť. Poptávám spíše víno sladkého šmaku, suché mě nikdy neoslovilo a bílé nepreferuji z principu. Děkuji všem za doporučení a přeji krásný večer.

Nejlepší odpověď
quentos

Ne že bych byl expert, ale ze sladkých červených mi moc chutnal Kagor. Bohužel už jsem ho v obchodě dlouho nepotkal, takže jedině přes internet…

Další odpovědi
jáára

Poezie. Večery ve dvou nebyly nuda.

Pepa25

Châteauneuf du Pape

Pan Albert

Můžeš zkusit Italské Primitivo. Mívají ho v Lidlu.

cappuccino

Beaujolais pro znalce, ale.....
… pokud nejsi expert, tak bych se ridila touto radou: nakupuj vina ze zemi, kde sviti hodne slunicka. Takze francouzske, kalifornske, jihoafricke, chilske, spanelske, italske apod. Zjistis, ze i levne chilske vino z Penny ma svoji dobrou chut a kvalitu.

Aappo

jáára: Děkuju, ten název je přidaná hodnota.

Aappo

quentos: Při výběru i nákupu jsem dost konzervativní. Přes internet moc neobjednávám, ale podívám se na ten Kagor. Děkuju za tip.

quentos

Není zač, rádo se stalo, jen ještě raději varuju, že je spíše zemitější („těžké“), radno ho tedy pít po „panácích“ spíše než po skleničkách. Ale byla to dobrota, zas bych si ho někdy rád dal.